Mayowka

Warsztaty fotograficzne Mayovka

Kto nie był z Was w Mayovka – koniecznie musicie tam zajechać. 

To były intensywne, wyjątkowe praktyczne warsztaty dla fotografów oraz warsztaty dla filmowców. Tym razem warsztaty dla filmowców były poszerzone również o spotkanie z Krzyśkiem – Prestige Studio i wprowadzenie rozszerzonej części teoretycznej. Pogoda poza przelotnymi chmurkami była łaskawa i dość słoneczna i mimo jeszcze niskich temperatur rozgrzaliśmy atmosferę podczas wszystkich 4 dni warsztatów na maxa.

Mimo, że miejsce jest “nowe” i jeszcze nieznacznie odkryte na mapie Polskich weselnych stodół, to jednak czułam, że to miejsce będzie idealne do stworzenia kolejnego projektu warsztatów noWEDDING. 

Jak się tam w ogóle znaleźliśmy?

Często działam spontanicznie i tak też się stało. Dwa dni po projekcie warsztatów noWEDDING w Agropustelniku skontaktowałam się z Mają i Jurkiem właścicielami Mayovki rezerwując termin następnych warsztatów noWEDDING bo wiedziałam, że musimy tam być. Od razu też dokonałam telefonu do Joanny Śmietanki, aby zapisała sobie kolejny termin na wyjazd do nas i wykład z social mediów i budowania marki.

ZOBACZ NASZ FILM WARSZTATÓW

Warsztaty fotograficzne Mayowka

Podstawa jest. Termin jest. Miejsce jest. Ekipa zebrała się zaledwie w kilka dni. I zaczęłyśmy dopinać szczegółów organizacyjnych z Justyną. Pojechałam też z rodzinką na wizję lokalną, aby jednak widzieć i poczuć to na miejscu co możemy zrobić. Był mroźny marzec, śnieg, brak kwitnących drzew ale poczułam magię… 

 

Idealne miejsce na warsztaty dla fotografów? Idealny plener fotograficzny ?

Wiedziałam, że zarówno fotograf jak i filmowiec znajdą tam to czego potrzebują, a my z Justyną we współpracy z firmami działającymi w branży ślubnej przygotujemy im wielkie pole do popisu i stworzymy wyjątkowe uroczystości zaproszonych do projektu Par. I tak też się stało… 

 

Estera Matras Photography poprowadziła grupę warsztatów fotografii sensualnej już w pierwszy dzień projektu noWEDDING Mayovka. Widzieliście te kadry? Sztosss… To co tworzy Estera to prawdziwa magia. 

FILM Z WARSZTATÓW

Warsztaty filmowe Mayowka

 Rozwaliliśmy system i wielu uczestników warsztatów, a było ich osiemnastu stwierdzili, że o takich warsztatach praktycznych dla fotografów i filmowców w Polsce nie słyszeli, że ta energia tworząca się wokół ludzi noWEDDING to coś niesamowitego. To nie jest marketing i reklama. To słowa któregoś z uczestników w ankiecie, którą wypełniają po każdym projekcie.

Zaprosiliśmy do Nas Jacka- mistrza ceremonii, który przygotował podczas ustaleń z Nami scenariusze uroczystości zaślubin. Zdziwieni? Po co im celebrans do sesji stylizowanej? Ależ nie Kochani, wytaczając sobie cel wiedziałam do czego dąży projekt warsztatów dla fotografów i filmowców w Polsce. 

Nie chcemy Wam dawać wyłącznie nieautentycznych, bez żadnych emocji “suchych” pięknych kadrów. Ogromnie sobie cenię wrażliwość ludzką, szczerość, uczucia innych i ogromnie ważne jest to aby zaproszone do Nas do projektu warsztatów fotograficznych Pary zaufały Nam i przeżyły z Nami cudowną dla Nich chwilę. 

FILM ZE ŚLUBU SŁOWIAŃSKIEGO

Warsztaty filmowe Mayowka

Ale nie bójcie się bo tzw. sesje stylizowane również Nam towarzyszą i Wasze zapotrzebowanie wyżycia się artystycznego jest wyłącznie w Waszych rękach, gdyż cała oprawa wokół i energia czeka na Was z Nami podczas każdego projektu warsztatów noWEDDING.

Ale to nie wszystko.

Piękną papeterię, listy miłosne przygotowała Nam Kasia- This or That.

A i przecież muzyka pełni ogromną rolę podczas uroczystości ślubu i wesela. Nie mogło tak więc zabraknąć jej podczas warsztatów w Mayovce. Gościliśmy podczas warsztatów wspaniałych twórców muzycznych. 

Piękną muzyczną oprawę ślubu Harfistkę Emilie, która była z nami podczas uroczystości ślubu w lesie w stylu glamour,a samo “wesele po naszemu” poprowadzili Chwaliszband , zerknijcie tu na to co stworzyła Justyna z zespołem dla Oliwii i Wikora –Film który stworzył Prestige Studio, Jakub Mrozek Fotografia, Jacek Siedlecki, Wypożyczalnia Dekoracji App, Anki Florystyka. Jak Wam się podoba?

Znacie Chwaliszband? Jeśli nie to musicie ich poznać. Poza tym, że rozkręcą każde wesele w znakomity sposób, to jeszcze oferują oprawę muzyczną ślubu- czego chcieć więcej. Kolejna ceremonia to był istny spontan, gdzie musiałam zareagować w ostatnich dniach planowania i w momencie wysypania się ekipy, która miała koordynować, fotografować i dekorować musiałam stworzyć wszystko od podstaw. Tak więc stało się – Inglot Weddings zmienia koncepcje, plany i tworzy coś co było nie do końca zaplanowane i polecieliśmy na żywioł. Florystyką zajęłam się osobiście i dziękuję Rent4Wedding za użyczenie kilku elementów dekoracji. 

Warsztaty filmowe Mayowka

 Nie mieliśmy mistrza ceremonii bo wcześniejsza wedding plannerka tego nie chciała. Ale za to mieliśmy first look- taki prawdziwy bo Adam zobaczył Natalię dopiero w momencie gdy ta do niego przyszła w miejscu ceremonii aby oboje wyznali sobie miłość jaka ich otacza. 

Tak – Było WOW, były przytulaski i chwila wzruszenia. A później była biba na 102 z ekipą CHWALISZBAND. Zerknijcie na zwiastun tu.

 

Glamping WEDDING? Pewnie, że tak…

 Jasia muzyka– niezwykłego człowieka, który towarzyszył Ani i Karolowi podczas ich ceremonii przy Glampingu gdzie koordynatorką była Marta, a piękne dekoracje w zgodzie z ZERO WASTE przygotowały Majka i Sandra – Wzorowisko Pracownia Twórcza. Zobaczcie jak to uwiecznił na filmie Tomek – Lenses Films oraz zerknijcie na te cudowne kadry od Emilki i Rafała – White Heart Fotografia. Na resztę jeszcze chwilkę poczekamy. 

 

A jak wyglądało wesele w lesie ale wersji Boho?

Znów Inglot Weddings się pojawia- macie mnie dość? Wybaczcie ale to był od początku mój zaplanowany projekt. Ku pomocy z dekoracjami weszły Anki i z wielką przyjemnością im to oddałam gdyż wiedziałam jak wiele obowiązków wokół mamy jeszcze z Justyną. 

Warsztaty filmowe Mayowka

Marcelka i Paweł szli boso przez las… dokładnie tak. Emilia na harfie gotyckiej zaprowadziła ich w moment gdzie świat się zatrzymał i byli tylko oni, a Jacek- mistrz ceremonii odprawił ceremonię zaślubin wraz obrzędem zapalenia świecy jedności. Po wspólnych harcach po lesie DJ LUKAS rozkręcił taką imprezę, że nogi nas wszystkich bolały i nawet najbardziej zmęczeni fotografowie bawili się do późnych godzin wieczornych. 

 

Co się działo jeszcze? Ojej musiałabym napisać artykuł kilkustronicowy.

Była z nami Margo – Margografia w podwójnej roli, czyli jako fotograf i jako ⅓ Crystal Albums. 

Przyjechała do Nas również Drużyna Dęby, Domicjan prowadzący Obrzędy Pogańskie oraz Żertwa Medieval Music. Wszystkich uczestników projektu noWEDDING zaprowadzili w świat swadźby- starosłowiańskiej ceremonii zaślubin oraz zaślubin vikińskich. Zerknijcie jakie cudowne zdjęcia zrobił Zbyszek- Foggy Stories. Czujecie tą magię?

Wisienką na torcie była zaplanowana na sobotni wieczór impreza branżowa dla uczestników warsztatów dla fotografów i filmowców oraz współtwórców projektu warsztatów noWEDDING. Natomiast nikt poza ekipą Krzysztof K. Memories oraz Michał Rybak Film nie wiedzieli co się za tym kryje. Sesja VIP? NIEEEE. 

Warsztaty filmowe Mayowka

Namówiłam właścicieli Mayovka- Majkę i Jurka do tego aby byli jedną z naszych par w czasie projektu. I bez problemu zgodzili się. Gdy ich poznałam wiedziałam ile serca i pracy wkładają w Mayovkę- ich dom i miejsce. Stwierdziłam, że to świetny pomysł aby połączyć ich historię, historię miejsca  i stworzyć coś dla nich w czasie warsztatów noWEDDING. 

 

Telefon do siostry Majki o pomoc. Telefon w kilka miejsc. Zgranie ekipy. Spotkania i rozmowa z Michałem i Krzyśkiem gdzie opowiedziałam im o Majce i Jurku oraz miejscu. I mamy to. Bo tutaj był rock & roll. Nie dało się zaplanować każdej minuty ani ułożyć scenariusza. Jak wiele tak niepoukładanych wedding plannerek znacie? 😉 

 

Zaproszeni zostali dzięki pomocy przyjaciół Jurka i Majki ich kilku przyjaciół. Maćku, Sandro dziękuję Wam z całego serducha. Maciek wykonał ręcznie robione obrączki rzeźbione z drewna, ja przygotowałam dekoracje oraz Zaprosiliśmy zespół Trupięgi , w których Jurek jest basistą i mój dług wdzięczności urósł wraz z muzyką, którą Nam zagrali. Maja z Jurkiem o niczym nie wiedzieli. Myśleli, że to po prostu sesja i impreza, a w pewnym momencie gdy wszystko wyszło na jaw i zobaczyli co dla nich przygotowaliśmy płakałam razem z nimi ze wzruszenia. Imprezę poprowadził niezawodny, niesamowity DJ LUKAS – Brawo dla niego.

 

 Czy emocje nie są ważne?

Poczuliście tą magię?

 

Podziękowania dla wszystkich twórców i uczestników warsztatów dla fotografów i warsztatów dla filmowców w Mayovka – Fotografia Kasia Budzik, Boskie Filmy, Aleksandra Koperska Make Up, Od Chłopaków Prosecco Van, Maggmyday, MK Make Up Marcelina Kowalik, Angelorivieri, Panna Olga Make Up, Tesorosi Atelier Suknie Ślubne, Men Island, Dreva Art.